SMLJ120CA
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 120V 3KW 2-Pin SMC
Description +
Search Keywords: SMLJ120CA
  • Part No:
    SMLJ120CA
  • Maximum Peak Pulse Current:
    15.6 A
  • Dimension:
    7.11(Max) x 6.22(Max) x 2.62(Max) mm
  • Direction Type:
    Bi-Directional
  • Family:
    CD214L-T120CA
  • Maximum Clamping Voltage:
    193 V