SMCJ8.5CA
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 8.5V 1.5KW 2-Pin DO-214AB
Description +
Search Keywords: SMCJ85CA
  • Part No:
    SMCJ8.5CA
  • Unit of Measure:
    Per Each
    EAR99
    3000
  • Family:
    CD214C-T8.5CA
  • Dimension:
    7.11(Max) x 6.22(Max) x 2.42(Max) mm
  • Maximum Peak Pulse Current:
    104.2 A
  • Maximum Clamping Voltage:
    14.4 V