SMCJ54CA
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 54V 1.5KW 2-Pin DO-214AB
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SMCJ54CA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SMCJ54CA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Dimension:
    7.11(Max) x 6.22(Max) x 2.42(Max) mm
  • Maximum Clamping Voltage:
    87.1 V
  • Maximum Peak Pulse Current:
    17.2 A