SMCJ30CA
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 30V 1.5KW 2-Pin DO-214AB
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SMCJ30CA
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SMCJ30CA
  • Unit of Measure:
    Per Each
    EAR99
    3000
  • Maximum Peak Pulse Current:
    31 A
  • Maximum Clamping Voltage:
    48.4 V