SMBJ64CA
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 64V 600W 2-Pin SMB
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SMBJ64CA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SMBJ64CA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Maximum Clamping Voltage:
    103 V
  • Family:
    CD214B-T64CA
  • Maximum Peak Pulse Current:
    5.8 A