SM91047EL
Bourns
Switching Transformer 11.875:1 8Ohm Prim. DCR 0.104Ohm Sec. DCR 10 Terminal Gull Wing SMD
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SM91047EL
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SM91047EL
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    900
  • Maximum Operating Frequency:
    50 kHz
  • Maximum DCR Primary Side:
    8(Typ) Ohm
  • Maximum DCR Secondary Side:
    0.104(Typ) Ohm
  • Dimension:
    17.8mm x 13.5mm x 12.7mm
  • Lead Style:
    Gull Wing
  • Maximum Input Voltage:
    100 to 375 VDC
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Maximum Output Voltage:
    5 VDC
  • Maximum OCL Inductance:
    5 mH