SDR2207-7R8ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 7.8uH 20% 100KHz 36Q-Factor Ferrite 7.5A 20mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR22077R8ML
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SDR2207-7R8ML
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Inductance:
    7.8 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    7.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    20 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C