SDR2207-681KL
SDR2207-681KL
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 250
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
SDR2207-681K
Bourns
Inductor Power Wirewound 680uH 10% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 700mA 1.1Ohm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: SDR2207681K
  • Part No:
    SDR2207-681K
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Inductance:
    680 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    700 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.1 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C