SDR1806-3R3ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 7.6A 9.8mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR18063R3ML
  • Part No:
    SDR1806-3R3ML
  • Inductance:
    3.3 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    7.6 A
  • Maximum DC Resistance:
    9.8 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C