SDR1806-150ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 15uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 4.3A 35mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR1806150ML
  • Part No:
    SDR1806-150ML
  • Inductance:
    15 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    4.3 A
  • Maximum DC Resistance:
    35 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C