SDR1307-561KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 560uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 850mA 880mOhm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SDR1307561KL
  • Part No:
    SDR1307-561KL
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Inductance:
    560 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    850 mA
  • Maximum DC Resistance:
    880 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C