SDR1307-390KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 39uH 10% 100KHz 28Q-Factor Ferrite 2.9A 75mOhm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SDR1307390KL
  • Part No:
    SDR1307-390KL
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Inductance:
    39 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    2.9 A
  • Maximum DC Resistance:
    75 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C