SDR1307-221ML
SDR1307-221ML
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 400
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
SDR1307-221M
Bourns
Inductor Power Wirewound 220uH 20% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 1.3A 360mOhm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: SDR1307221M
  • Part No:
    SDR1307-221M
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Inductance:
    220 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.3 A
  • Maximum DC Resistance:
    360 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C