SDR1307-1R5ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 9.5A 5mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR13071R5ML
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SDR1307-1R5ML
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Inductance:
    1.5 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    9.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    5 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C