SDR1307-120ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 12uH 20% 100KHz 25Q-Factor Ferrite 4.8A 30mOhm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SDR1307120ML
  • Part No:
    SDR1307-120ML
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Inductance:
    12 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    4.8 A
  • Maximum DC Resistance:
    30 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C