- SDR1105-270ML
Description
Inductor Power Wirewound 27uH 20% 1KHz Ferrite 2.8A 90mOhm DCR T/R
Search Keywords: SDR1105270ML
Supplier:Bourns
Part No:SDR1105-270ML
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504500000
COO:CN
ECCN:EAR99
Reel Pack:
800 -
Inductance:27 uH
Type:Power
Impedance:N/A
Tolerance:20 %
Technology:Wirewound
Maximum DC Current:2.8 A
Maximum DC Resistance:90 mOhm
Operating Temperature:-40 to 125 °C