SDR1105-180ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 18uH 20% 1KHz Ferrite 3.3A 70mOhm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SDR1105180ML
  • Part No:
    SDR1105-180ML
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    800
  • Inductance:
    18 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    3.3 A
  • Maximum DC Resistance:
    70 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C