SDR1105-120ML
SDR1105-120ML
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 800
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
SDR1105-120M
Bourns
Inductor Power Wirewound 12uH 20% 1KHz Ferrite 3.8A 48mOhm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: SDR1105120M
  • Part No:
    SDR1105-120M
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Inductance:
    12 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    3.8 A
  • Maximum DC Resistance:
    48 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C