SDR1045-102K
Bourns
Inductor Power Wirewound 1mH 10% 100KHz 25Q-Factor Ferrite 380mA 4.7Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR1045102K
  • Part No:
    SDR1045-102K
    EAR99
    700
  • Inductance:
    1000 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.38 A
  • Maximum DC Resistance:
    4.7 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C