SDR1006-5R6ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 5.6uH 20% 1KHz 33Q-Factor Ferrite 3.8A 40mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR10065R6ML
  • Part No:
    SDR1006-5R6ML
    EAR99
    800
  • Inductance:
    5.6 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    3.8 A
  • Maximum DC Resistance:
    40 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C