SDR1006-392KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 3.9mH 10% 1KHz 32Q-Factor Ferrite 110mA 14.8Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR1006392KL
  • Part No:
    SDR1006-392KL
    EAR99
    800
  • Inductance:
    3.9 mH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    110 mA
  • Maximum DC Resistance:
    14.8 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C