SDR1005-682KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 6.8mH 10% 1KHz 105Q-Factor Ferrite 110mA 30Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR1005682KL
  • Part No:
    SDR1005-682KL
    EAR99
    600
  • Inductance:
    6.8 mH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    110 mA
  • Maximum DC Resistance:
    30 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C