SDR1005-470KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 47uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.4A 190mOhm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SDR1005470KL
  • Part No:
    SDR1005-470KL
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    600
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    1.4 A
  • Maximum DC Resistance:
    190 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C