SDR1005-152KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 1.5mH 10% 1KHz 97Q-Factor Ferrite 250mA 6.3Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR1005152KL
  • Part No:
    SDR1005-152KL
    EAR99
    600
  • Inductance:
    1.5 mH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    250 mA
  • Maximum DC Resistance:
    6.3 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C