SDR0906-682KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 6.8mH 10% 1KHz 90Q-Factor Ferrite 60mA 23Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR0906682KL
  • Part No:
    SDR0906-682KL
  • Inductance:
    6.8 mH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    60 mA
  • Maximum DC Resistance:
    23 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C