SDR0906-680KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 68uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1A 310mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR0906680KL
  • Part No:
    SDR0906-680KL
  • Inductance:
    68 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    1 A
  • Maximum DC Resistance:
    310 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C