SDR0906-562KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 5.6mH 10% 1KHz 100Q-Factor Ferrite 70mA 20Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR0906562KL
  • Part No:
    SDR0906-562KL
  • Inductance:
    5.6 mH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    70 mA
  • Maximum DC Resistance:
    20 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C