SDR0906-220ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 22uH 20% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 1.6A 130mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR0906220ML
  • Part No:
    SDR0906-220ML
  • Inductance:
    22 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.6 A
  • Maximum DC Resistance:
    130 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C