SDR0805-332KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 3.3mH 10% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 100mA 16.5Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR0805332KL
  • Part No:
    SDR0805-332KL
  • Inductance:
    3.3 mH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    100 mA
  • Maximum DC Resistance:
    16.5 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C