SDR0805-122KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 1.2mH 10% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 170mA 6.8Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR0805122KL
  • Part No:
    SDR0805-122KL
  • Inductance:
    1.2 mH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    170 mA
  • Maximum DC Resistance:
    6.8 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C