SDR0703-8R2ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 8.2uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.1A 150mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR07038R2ML
  • Part No:
    SDR0703-8R2ML
  • Inductance:
    8.2 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.1 A
  • Maximum DC Resistance:
    150 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C