SDR0604-681KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 680uH 10% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 160mA 4.65Ohm DCR Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SDR0604681KL
  • Part No:
    SDR0604-681KL
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Inductance:
    680 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    160 mA
  • Maximum DC Resistance:
    4.65 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C