SDR0604-4R7ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 4.7uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.8A 80mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR06044R7ML
  • Part No:
    SDR0604-4R7ML
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.8 A
  • Maximum DC Resistance:
    80 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C