SDR0604-3R9ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 3.9uH 20% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 1.9A 70mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR06043R9ML
  • Part No:
    SDR0604-3R9ML
  • Inductance:
    3.9 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.9 A
  • Maximum DC Resistance:
    70 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C