SDR0604-391KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 390uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 250mA 2.48Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR0604391KL
  • Part No:
    SDR0604-391KL
  • Inductance:
    390 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    250 mA
  • Maximum DC Resistance:
    2.48 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C