SDR0603-470KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 47uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 520mA 550mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR0603470KL
  • Part No:
    SDR0603-470KL
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    520 mA
  • Maximum DC Resistance:
    550 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C