SDR0603-2R5ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 2.5uH 20% 1KHz 21Q-Factor Ferrite 2.35A 50mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR06032R5ML
  • Part No:
    SDR0603-2R5ML
  • Inductance:
    2.5 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2.35 A
  • Maximum DC Resistance:
    50 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C