SDR0603-270ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 27uH 20% 1KHz 19Q-Factor Ferrite 670mA 300mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR0603270ML
  • Part No:
    SDR0603-270ML
  • Inductance:
    27 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    670 mA
  • Maximum DC Resistance:
    300 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C