SDR0603-121KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 120uH 10% 1KHz 27Q-Factor Ferrite 360mA 1.1Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR0603121KL
  • Part No:
    SDR0603-121KL
  • Inductance:
    120 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    360 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.1 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C