SDR0503-681KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 680uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 140mA 7.5Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR0503681KL
  • Part No:
    SDR0503-681KL
  • Inductance:
    680 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    140 mA
  • Maximum DC Resistance:
    7.5 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C