SDR0503-681KL
SDR0503-681KL
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
SDR0503-681K
Bourns
Inductor Power Wirewound 680uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 140mA 7.5Ohm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: SDR0503681K
  • Part No:
    SDR0503-681K
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Inductance:
    680 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    140 mA
  • Maximum DC Resistance:
    7.5 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C