SDR0503-271KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 270uH 10% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 230mA 2.9Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR0503271KL
  • Part No:
    SDR0503-271KL
  • Inductance:
    270 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    230 mA
  • Maximum DC Resistance:
    2.9 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C