SDR0403-821KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 820uH 10% 1KHz 38Q-Factor Ferrite 100mA 12Ohm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SDR0403821KL
  • Part No:
    SDR0403-821KL
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    820 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    100 mA
  • Maximum DC Resistance:
    12 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C