SDR0302-820KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 82uH 10% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 280mA 2.1Ohm DCR Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SDR0302820KL
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SDR0302-820KL
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    82 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    0.28 A
  • Maximum DC Resistance:
    2.1 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C