SDR0302-820KL
SDR0302-820KL
Bourns
In Stock: 6,000
Minimum Order: 2,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
SDR0302-820K
Bourns
Inductor Power Wirewound 82uH 10% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 280mA 2.1Ohm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: SDR0302820K
  • Part No:
    SDR0302-820K
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Inductance:
    82 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    280 mA
  • Maximum DC Resistance:
    2.1 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C