SDR0302-561KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 560uH 10% 100KHz 43Q-Factor Ferrite 95mA 16Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR0302561KL
  • Part No:
    SDR0302-561KL
  • Inductance:
    560 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.095 A
  • Maximum DC Resistance:
    16 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C