SDR0302-2R2ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.65A 90mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR03022R2ML
  • Part No:
    SDR0302-2R2ML
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.65 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.09 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C