SDR0302-271KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 270uH 10% 100KHz 45Q-Factor Ferrite 150mA 8.6Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR0302271KL
  • Part No:
    SDR0302-271KL
  • Inductance:
    270 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.15 A
  • Maximum DC Resistance:
    8.6 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C