SDR0302-121KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 120uH 10% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 220mA 3.2Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDR0302121KL
  • Part No:
    SDR0302-121KL
  • Inductance:
    120 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.22 A
  • Maximum DC Resistance:
    3.2 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C