SDE0805A-330M
Bourns
Inductor Power Unshielded Wirewound 33uH 20% 1MHz Ferrite 2A 130mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SDE0805A330M
  • Part No:
    SDE0805A-330M
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    33 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    0.13 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C